Для функціонування протикрадіжної системи використовуються як пристрої захисту (наприклад, етикетки і датчики), так і спеціалізовані пристрої, призначені для їх нейтралізації. Йдеться про деактиватори. Вони бувають різними і класифікуються за кількома критеріями:
Деактиватор етикеток, який може бути контактним та дистанційним, прихованим та позиціонованим, передбачає виконання аналогічних завдань: зняття, розмагнічування, розблокування, деактивація, нейтралізація захисних елементів антикрадіжних систем. Такі пристрої використовуються для захисту різних груп товару, у тому числі, фармакологічних препаратів, продуктів харчування, побутової техніки, електротоварів, люксового одягу, дорогої косметики, елітної парфумерії та іншої продукції.
Захисні етикетки зовні не відрізняються від звичайних цінників та стікерів зі штрих-кодом. Вони виготовляються не просто так, а для того, щоб потенційний зловмисник не міг запідозрити справжнє призначення такої етикетки. Щоб розмагнітити її, є спеціально призначені для цього пристрою контактні та безконтактні деактиватори етикеток. Вони складаються з наступних елементів:
Така нехай і проста конструкція функціонує ефективно і практично завжди без перебоїв.
Існує кілька видів деактиваторів протикрадіжних етикеток. Розглянемо їх.
Безконтактні радіочастотні деактиватори – це електронний пристрій, елементами якого є потужний випромінювач-передавач, а також контур антени, що приєднується через блоки живлення до мережі. Зовні такий деактиватор виглядає як цільна потовщена плита, в яку вмонтований передавач-деактиватор, або як прилад, що складається з двох елементів – плити та пластикового блоку прямокутної форми. Про результат деактивації, тобто нейтралізації етикетки, повідомляється за допомогою світлового та звукового сигналу. Радіус дії деактиватора становить 25-30 см.
Є також акустомагнітні деактиватори та електромагнітні. Вони діють за тим же принципом, що і радіочастотні пристрої. Прилади, виконані відповідно до застосування акустомагнітної технології, можуть бути контактними. Їх вартість набагато доступніша за безконтактні варіанти.
Варто також наголосити на магнітних ключах, що є не менш важливим елементом антикрадіжної системи. Вони є деактивуючими пристроями, які роз'єднують жорсткі датчики, встановлені на товар. Магнітні знімники виглядають як циліндричної форми металевий корпус, в який поміщені певним чином магніти.
Залежно від того, якої сили магніти встановлені у пристрої, виділяють три види таких ключів:
Деякі ключі можуть підключатися до спільної мережі, призначеної для контролю та врахування кількості реалізованого товару. Для цього потрібне спеціальне програмне забезпечення. Також є ключі, що закриваються за допомогою спеціальних заглушок та оснащені фіксатором, що забезпечує захист від персоналу та відвідувачів.
Компанія ТОВ «Профітаг» реалізує різні види антикрадіжних систем, обладнання та додаткові аксесуари до них. Ми пропонуємо різні види деактиваторів етикеток за прийнятними цінами. Ви також можете звернутися до нас, щоб отримати консультацію фахівців.